A 3D nyomtató megismerése

A 4a és 4b osztályok egy COOL-napot tölthettek Karoline Sebauer és Christine Brunner tanárokkal, abból a célból, hogy megismerkedjenek a 3D nyomtatóval. Négy óra alatt több mint 10 olyan állomás állt a gyerekek rendelkezésére, amelyeken a 3D nyomtatással foglalkozhattak a tanulók. A  diákok ismereteket szereztek a nyomtató alkatrészeiről, megismerkedtek az elektromos áramkörrel, ügyben használták a Scratch Junior és Tinkercad programokat, majd a csokoládényomtató segítségével maguk is nyomtathattak egyszerű figurákat  Nagyszerű és tanulságos  volt ez a  nap a gyerekek számára, és nagy érdeklődést keltett a technológia a lányok és fiúk körében egyaránt. A felső tagozaton mindenkinek lesz  lehetősége jelentkezni a szabadon választott 3D nyomtató/robotika foglalkozásra.

.