Furcsa zokni-nap 2021

A pandémia által nehezítve az Európaiskola ebben az évben is megtalálta a módját annak, hogy a nemzetközi Furcsa zokni-napon részt vegyen. Sok tanuló és tanár vett fel ezen a napon színes és feltűnő zoknit, ami látható jele a mobbing és a kirekesztés elleni fellépésnek. Emellett az iskola épületében több helyen érdekes és értékes dekorációkat helyeztünk el, amelyeket az ezévi antimobbing hét jelszava – "Egy kedves szó" – ihletett.

Ez a nap nagyszerű lehetőség arra, hogy a tanulók érzékenységét a különböző aktivitásokon és projekteken keresztül ez iránt a fontos téma iránt fejleszthessük. A 8.B osztály néhány tanulója kreatív módon dolgozta fel a mobbing problémakörét. Az eredményt ebben a jól sikerült videóban láthatjuk.